Kostel Sv. Norberta - MAPA

Kostel Sv. Norberta - MAPA

Adresa

Kostel Sv. Norberta

ul. Norbertov
Praha 6 - Střešovice

GPS:
50°5'29.789"N, 14°22'40.789"E

Červenou tečkou na mapě je u kostela vyznačen boční vchod do zvonice, kudy se chodí při hlavním nedělním zvonění. Na zvonění před mší se však chodí kostelem.

Kostel Sv. Norberta se nachází v těsné blízkosti křižovatky ulic Sibeliova a Norbertov (a Farní). Brána ke kostelu je z ulice Norbertov.

Doprava

MHD autobus

Přímo u kostela je zastávka autobusu č. 216, který staví např. u vozovny Střešovice, kde je na tento autobus možné přesednout z tramvají jedoucích od stanice metra Hradčanská. Linka č. 216 má však intervaly 30 minut v pracovních dnech, a 60 minut o víkendech.

MHD tramvaj

Nejrychlejší a nejspolehlivější je, když pojedete tramvají č. 1, nebo č. 18 od metra Hradčanská (trasa A) a vystoupíte na zastávce Ořechovka, která je pod kostelem, přibližně ve vzdálenosti necelých 250 metrů. Nevýhodou je, že musíte vyjít do kopce. Obě tramvaje mají krátké intervaly. Přibližně 8 až 10 minut v pracovních dnech, 15 až 20 minut o víkendech.

Auto

Pojedete ulicí Sibeliova vzhůru do kopce, jakmile uvidíte napravo kostel, odbočíte za kostelem doprava do slepé ulice Norbertov. Před plotem kostela lze pohodlně zaparkovat.

© Na tento web se vztahuje Copyright.   Sponzoroval Seomister.   Propojeno s alternativní encyklopedií Wikina.